آیدین کیش
آیدین کیش

آینده بازار ملک و مشاور املاک چطور است؟

آینده بازار ملک شاید شما هم از افراد و مشاوران املاک زیادی شنیده باشید که در حال حاضر و با شرایطی که پیش آمده شرایط اقتصادی به مشکلات زیادی روبرو خواهد بود و بازار مسکن در راس این آشفتگی خواهد بود.

اما جالب اینجاست که هر شخصی با توجه به شرایط و موقعیتی که خودش در آن قرار دارد این نتیجه گیری را کرده است.

فروشنده ها در هنگام فروش ملک خود این برداشت را دارند که با توجه به افزایش قیمت طلا و ارز و کالاهای دیگر قیمت ملک افزایش خواهد داشت و در قیمت گذاری خود همه این شرایط را در نظر میگیرند و همیشه یک گام جلوتر از بازار قیمت خود را مشخص می‌کنند.

خریداران ملک اما این نظر را قبول ندارند و بر این باورند با توجه به شرایط اقتصادی و درگیری های نظامی بین سران کشور با بیگانگان و دیگر کشورها هیچ چیز غیر منتظره نخواهد بود و احتمال سقوط زیادی را در انتظار قیمت های  بازار ملک در نظر گرفته اند.

و هر کدام از این دو طرف برای نظر خود دلایل زیادی را عنوان می کنند.

با این شرایط مشاوران املاک با توجه به رویه و عملکرد همیشگی خود تلاش می کنند که این معادله را به تعادل برسانند و نظر طرفین را به نسبت به تفکر و دلایلی که دارند تغییر داده و راضی به انجام معامله کنند.

اما اتفاقی که در اکثر مواقع رخ می دهد نتیجه ای کاملا برعکس را خواهد داشت چون این روش در این شرایط کنونی دیگر جواب نخواهد داشت و شرایط حال حاضر بازار مسکن با بازار حتی چند ماه گذشته بسیار متفاوت است.و اگر ریشه این اختلاف نظر های افراد را بررسی کنید در همه آنها به نتیجه ای مشابه بر می خورید و آن هم ترس از ضرر و شکست در آینده است.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *